Gelinlik


İÇİN 105 SONUÇ BULUNDU.

Gelinlik

Gelinlik, biz kadınlar için hayatımızda seçtiğimiz en önemli kıyafetlerde, baş sırada gelir! Güzel bir yuvanın kuruluşu, aile hayatının başlangıcı, minik yeni aile bireyleri ve mutlulukla bakılan bir gelecek... Gelinlik, unutulmaz anıların ilk kıvılcımıdır ve fotoğraflarla ölümsüz kılınır.

Kimse düğün gününde rahatsız ve huzursuz bir şekilde oturmak ve dahası kendini ait hissetmediği bir kıyafetin içinde olmak istemez. Bu yüzden gelinlik seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan birincisi vücut şeklinize uygun bir model seçmenizdir.

Bir diğeri, dönemin ve mevsimin gereklerine uygun bir gelinlik seçmektir. Sonuncu ve en önemli kısım ise kendinize en yakışan kesimi belirleyip, o kesime sahip en şık gelinliği bulmaktır. Çocuklarınıza göstereceğiniz, duvarlarda sergileyeceğiz mutlu düğün fotoğraflarınızda özgüvenli ve rahat görünmek istiyorsanız bu heyecanlı günü tedirginlikle gölgelemeyin. Yapmanız gereken tek şey, gelinlik seçiminizi kendinizi ve bedeninizi tanıyarak yapmanızdır.

Gelinler elbette her daim güzeldir! Burada önemli olan, gelinin kendini olabildiğince rahat hissetmesidir. Eğer gelinliğinizden ötürü kendinizi müziğin ritmine bırakamazsanız ya da eşinizle ilk dansınızı yaparken üzerinizdeki gelinlik sebebiyle bir huzursuzluk yaşarsanız bu pek de iyi olmaz.

En iyisi, siz kendinizi DCEY’in güvenli ve tecrübeli ekibine bırakın ve size uygun gelinliği seçmeniz konusunda her türlü desteği sağlayacaklarından emin olun! Ama önce 2019 gelinlik trendlerini, vücudunuzu ve gelinlik kesimlerini birlikte tanıyalım!

Vücut Tipinize Göre Gelinlik Modelleri

Vücut tipiniz için en iyi gelinlikleri bulmak için önce kendinizi keşfe çıkın!

Kum Saati Figüründe Vücut Tipi: Denizkızı ya da diğer adıyla balık kesim modeller sizin için yaratılmıştır. Balık kesim bir gelinlik seçmek kıvrımlarınızı ortaya çıkarmak için mükemmel bir yoldur.
Armut Vücut Tipi Gelinlere Özel: Yüksek veya geniş bir boyun dekoltesi dikkati çekmek istediğiniz üst gövdenizi ortaya çıkaracaktır. Balo tipi gelinlikler de bu vücut tipine uygundur.
Minyon Gelinler için Tavsiyeler: V yaka ve A kesim gelinlikler minyon gelinlere en uygun modellerdir.
Elma Tipi Gelinler için Gelinlik Modelleri: Prenses gelinlik modelleri veya balo tipi gelinlikler harika bir vücut silüeti oluşturabilir.
Dikdörtgen Vücut Tipi: Belden sonra açılan modeller belin yerini vurgulayabilir.

Gelinlik Seçerken Kullanabileceğiniz Tüyolar

Bu büyük gününüzde, giymekten memnun olacağınızı ve yüzünüzü güldüren gelinliği bulmanıza yardımcı olmak için bazı ipuçları hazırladık! Çünkü gelinlik seçmek sadece geometri işi değil aynı zamanda derin bir ruhsal tercihi de içeriyor.

• Uyum konusunda çok fazla endişelenmeyin,
• Unutmayın her şeyi her an değiştirebilirsiniz,
• Sizin için en önemli özelliği seçin ve gerisini unutun,
• “Bakmak” yerine “hissetmek” üzerine düşünün,
• Alışveriş yapacağınız yeri doğru belirleyin ve bu konuda uzman bir ekiple çalışmaya özen gösterin.

2019 Gelinlik Sezonu Trendleri

New York’ta yapılan ve gelinlik modellerinin tanıtıldığı moda haftasından, Paris Haute Couture'a kadar olan süreçte küresel trendler, 2019 yılı trend gelinliklerine dair birlikte kullanılabilecek çok sayıda tematik moda remiksini bir araya getirdi. Louis XIV'den ilham alan fırfırları, 70'lerin diskolarını ve metropolit minimalistlere uygun şık siluetleri düşünün. Bu yılda, klasik gelin arketipleri tekrar yorumlanırken; plaj gelini bohemden biraz daha uçarı hale büründü, rustik gelinler daha minimal ve yeni bir görünüme kavuştu.

2019'da süslemeler ve renkler gelinliklerin vazgeçilmezi oldu. Özellikle fiyonk gibi detayların geri dönüşüne şahit olduk.

. Kesimlerine Göre Gelinlikler

Temelde 5 çeşit gelinlik kesimi tipi bulunur ve bu kesimler sizin siluetinizi baştan yaratabilir. Gelinlik fiyatları ve gelinlik kiralama fiyatları daha çok kesime göre değil, kullanılan malzemenin kalitesine ve tasarımın orjinalliğine göre belirlenir. Kiralık gelinlik konusunda deneyimli olan DCEY’in stilistleri ile sizin için en uygun gelinlik kesimini bulabilir ve düğün masraflarınızı tarzınızdan ödün vermeden azaltabilirsiniz.

İşte farklı kesimde gelinlik modelleri ve önemli özellikleri;

1. Prenses Model Gelinlik: Prenses gelinlik büstün ve belin hemen altına kadar oturan geri kalan kısmın eteğin bitimine kadar açıldığı modeldir.

2. A Kesim: Minyon kadınlara çok yakışan bu gelinlik modeli, eteğin kabarmadan ama açılarak yere düşüşünü sağlar.

3. Balık Gelinlik: Balık model gelinlik basenin bitimine kadar vücuda yapışıp sonrasında bollaşan gelinlik modelidir. Kum saati vücut tipindeki kadınlara bir hayli yakışır.

4. Dar Kesim Gelinlik: Gövdeyi sarar ve uylukların bulunduğu yerden hafifçe dışarı açılır. Dar kesim gelinlikler ince bellerini vurgulamak isteyen gelinler için idealdir. Kum saati vücut tipinde ve minyon gelinlerde göz alıcı bir görünüm sağlayabilir.

5. Balo Tipi Gelinlik: Armut tipi vücuda sahip gelinler için idealdir çünkü balo tipi gelinlikler bele oturan ve sonrasında hacimli bir şekilde açılan kabarık gelinlik modelleridir. Sanki yarım bir küre gibi etekleri olan bu gelinlik tipinde kalçalardaki fazlalıklar rahatlıkla gizlenir ve zarif büste, omuzlara, bele dikkat çekilir.