Satılık Gelinlik


İÇİN 58 SONUÇ BULUNDU.

Satılık Gelinlik

Gelinlik alışverişini tarif edebilecek kelime ve deneyimler arasında, “kolay” veya “basit” olanlar pek de yer almaz. Eğer filmler bize bir şeyler öğrettiyse o da, “doğru gelinliğe evet demek” için yapılan arayış; kan, ter ve gözyaşı içerebilir. Ancak son yıllarda internette yer alan çevrimiçi gelinlik satış seçeneği sayesinde en sevdiğiniz markaların uygun fiyatlı modellerini tercih edebilir, gelinlik alışverişini daha az acı verici ve daha az stresli bir hale getirebilirsiniz. DCEY, sizler için pek çok trend tarzı bir arada sunuyor ve bunları kapınıza getiriyor.

Evet, mükemmel gelinlik için değişiklikler yapmanız gerekebilir ya da tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurmak için yerel gelinlik satıcılarını ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ancak, eğer zaman ve bütçeden tasarruf etmek istiyorsanız DCEY size dünyaca ünlü markaların özel tasarım gelinliklerini sunar, üstelik randevu alıp deneme de yapabilirsiniz. Ayrıca gelinlik tarzınız bohem veya klasik olsun, ihtiyaçlarınıza uygun bir örneği kolayca çevrimiçi bir şekilde bulabilirsiniz.

Satılık gelinlik modelini ilk önce showroomda deneyebilir, güvendiğiniz arkadaşlarınızın ve ailenizin onayını da aldıktan sonra gönül rahatlığıyla düğününüze hazırlanabilirsiniz. Seçtiğiniz gelinlik modeli dünyaca ünlü markaların özel tasarımlarından biri olduğundan rahatlıkla senelerce saklayabilir, yıllar sonra düğün gününüz sanki dünmüşcesine hatırlayabilirsiniz.

Düğün Yeri ve Zamanı En Önemli Kıstaslardır

Düğününüzün yerini ve saatini bilmek gelinlik arayışınızda size çok yardımcı olur. Sahilde gündüz töreni mi yapacaksınız? Havai fişekler, canlı müzik ve etkileyici süslemelerin olduğu bir balo salonu mu yoksa... Mum ışığında otantik bir restorantta mı yemin edeceksiniz?

Düğününüzde giyeceğiniz gelinliğin ilk kriteri kokteyl partisine giyilebilecek gibi görünen herhangi bir model tercih etmemeniz olmalıdır. Düğününüz en özel gününüz ve yeterince size has durmayan bir kıyafeti tercih etmemeye özen gösterin. Gelinlik kumaşlarının çoğu yılın tüm mevsimleri için uygundur, ancak keten ve organze gibi kumaşlar ılık hava için daha uygundur, kadife ve brokar kış için en iyisidir.

Gelinlik Bütçenizi Ayarlamalısınız

Ne kadar harcamak istediğinizi belirleyin ve bunu gelinlik satın almaya gittiğinizde görevliye söyleyin. Bu şekilde, kalbinize bütçenizi aşan bir elbisenin aşkını sokmamış olursunuz. Genellikle, duvak, iç çamaşırları ve diğer tüm aksesuarları içeren bir gelinlik paketi toplam düğün ücretinin yüzde 10 ila 15'ini oluşturur. Gelinlik satın almak size her zaman dönüp bakabileceğiniz anılar bırakır, hayatta tek bir defa yaşamak istediğiniz bu deneyime özen gösterin. Gün gelip de küçük kızınızın sizin gelinliğini denediğini fark ettiğinizde bu ayırdığınız bütçenin ne kadar anlamlı olduğunu anlayacaksınız.

Gelinlik Seçimi İçin Gezmeye Erken Başlayın

Düğünden altı ila dokuz ay önce alışverişe başlayın. Bir terzinin gelinlik yapması yaklaşık dört ay, değişiklikleri tamamlaması ise iki ay kadar sürer. Çok ayrıntılı ve işlemeli, gelinlikler daha uzun sürecektir. Zamanınız az kaldıysa içinize sinen bir gelinlik seçmeniz imkansız olabilir. Ayrıca seçenekleriniz de sınırlı olacaktır. DCEY’in direk askıdan alıp düğününüzde giyebileceğiniz benzersiz bir ürün yelpazesi olsa da şanslıysanız, sadece küçük değişikliklerle satın alım yapabilirsiniz. Çünkü bildiğiniz üzere gelinlik kusursuz olmalıdır.

Araştırmanızı Yapın

Her gün balo etek veya A kesim gibi terimler duymuyorsunuz ya da üç farklı beyaz tonu arasında ayrım yapmaya çalışmıyorsunuz. Kumaşlar, silüetler ve gelinlik sözlüğü hakkında bilgi sahibi olmak için gelin dergileri, kitapları ve web sitelerini inceleyin, böylece aradığınızı daha iyi anlatabilirsiniz. Size çekici gelen elbise resimlerinin veya ayrıntıların bulunduğu bir klasör yapın ve alışveriş yaparken favorilerinizi yanınıza alın.

Oyun Planınızı Hazırlayın

Hangi tasarımcıları beğendiğinizi, elbiselerinin fiyat aralığını ve uygun aksesuarları düşünerek karar verin. DCEY’e gelmeden önce randevu almanız gerekir. Bir defter taşıyın ve favori gelinliklerinizi açıklamalı olarak not edin. Bu size büyük zaman kazandırır ve unutmamanız gereken şeyleri hatırlatır.