Canlı Gelin Buketleri


İÇİN 64 SONUÇ BULUNDU.

Canlı Gelin Buketleri

Zambaklar, orkideler, ortancalar, yaseminler, papatyalar ve tabii ki güller, düğününde canlı gelin buketi ile bir peri gibi süzülmek isteyen her gelinin hayalini kurduğu buketin ayrılmaz parçalarıdır. Saten bir kurdele, beyaz dantel veya jüt saman rengi iplerle bağlanmış bu göz alıcı çiçekler düğün gününüzde size eşlik eder. Davet Çok Elbisem Yok ayrıcalığı sayesinde en trend canlı gelin buketi modellerinini keşfe çıkabilirsiniz.

DCEY’in hazırladığı canlı gelin çiçekleri; simbidyum, gül, karanfil, şakayık, şebboy, lotus, mine çiçeği, lilyum ve daha birçok farklı türü bir araya getirmenizi sağlar. Birbirinde farklı en trend gelin buketi modellerini gördüğünüzde hangisini seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz.

Hepsi harika görünüyor, peki ya anlamları neler? İşte bu konuda sizin için hazırladığımız bu rehberi kullanarak düğününüzde vermek istediğiniz mesajı en güzel yoldan sevdiklerinize ulaştırabilir, size en uygun buketi seçebilirsiniz.

Düğününüzü kişiselleştirmenin en mükemmel yolu, buketiniz için çiçeklerin diline kulak vermek ve özel anlamlar taşıyan çiçek düzenlemelerini seçmektir. Konuklarınız ilk kez bir mekana girdiklerinde, güzel çiçeklerin yarattığı ahenk ve koku ilk farkedilen şeylerden biridir.

Seçtiğiniz çiçeklerin rengi ve formları önemli olsa da, büyük gününüz için büyülü bir dokunuş, düğün kutlamanıza ek bir anlam katmanızı sağlar. Bu konuda size çiçeklerin tarihsel anlamlarını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Çiçeklerin dilini kullanarak, özel gününüzde sevgi ve duygu yoğunluğunuzu misafirlerinizle paylaşabilir seçtiğiniz canlı gelin buketi aranjmanını anlamlı kılarak düğününüzü faklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Çiçeklerin Dilini Öğrenin!

Doğadaki semboller insanlar için her zaman önemli olmuştur. Bazı kültürel öğeler uğurlu sayılırken bazıları ise uğursuz olarak nitelendirilmiştir. Çiçekler ise kültürün başından beri hep güzel anlamlar taşımış ama tabii ki renklerine, kokularına, formlarına göre farklı mesajları iletmek için kullanılmışlardır. Çiçekler tarihin en başından itibaren insanın duygusal dünyasını en iyi anlatan semboller olarak görülmüş, estetik amaçların ötesinde derin anlamlar da taşımışlardır. Victorian dönemde insanlar kelimeler ve jestlerle duygularını anlatmada başarısız olduklarında çiçeklerin dilinden faydalanmış, sevdiklerine çiçek buketleri hediye ederek duygularını ifade etmişlerdir.

Floriografi veya çiçek dilinin popülerliği, 1800'lerin sonlarında çiçek sözlüklerinin yayımlanması ile zirveye ulaşmıştır. Böylece çiçek armağan etmeyi sevenler için gizli mesajlar göndermenin de en tercih edilen yöntemi çiçeklerin anlamlarını kullanmak olmuştur.

Bugün, London Flower School, bir çiçek aranjmanının “tema ve motifler”, “duygusal içerik ve anlam” kompozisyonu ile herkese verilmek istenen mesajı aktarabildiğini öne sürüyor.

Size en uygun gelin çiçeğini seçmeyi kolaylaştırmak ve hangi çiçeklerin büyük gününüze büyülü bir mesaj katacağını bulmanıza yardımcı olmak için çiçeklerin anlamlarını sizin için araştırdık.

Gül

Gül, klasik düğün çiçekleri arasında yer alır, bir aranjmanda kullanıldığında seçtiğiniz renge bağlı olarak farklı anlamlara gelir. Popüler bir buket seçimi olan beyaz güller saflık, masumiyet ve gençlik anlamına gelirken, kırmızı güller sevgi, tutku ve güzelliği temsil eder. Açık veya toz pembe güllerin bağlılık, nezaket ve zarafet anlamını taşıdığı söylenir ve şeftali rengindeki çiçeklerin samimiyet ve şükranı temsil ettiği bilinir.

Güller aynı zamanda nasıl düzenlendiklerine bağlı olarak da karmaşık bir sembolizme sahiptir. Bir düğün gününde tek bir kırmızı gül taşımak, Victorian geleneklere göre, özverinin tasviridir, ancak iki gülden oluşan bir gelin buketi tercih etmek, evliliğin çiçeksi resmi olarak tasvir edilmiştir ve özel bir seçimdir.

Gelin buketi olarak kullanılmayan ama önemli bir anlama sahip olan 13 gülden oluşan buketler ise gizli bir hayrana işaret eder.

Zambak

Çiçek diline göre, Zambak mutluluğun yayılmasını sembolize eder. Bu küçük güzel bitki, Kate Middleton tarafından gelin buketinde ikincil anlamı olan güvenilirliği sembolize etmesi nedeniyle seçildi.

Papatya

Papatyalar çoğu gelinin gelin buketlerinde yer vermeyi istediği, zarif, sempatik ve hoş kokuları ile büyüleyen çiçeklerdir. Papatyalar dünyadaki çoğu kültürde mütevazılığı, zerafeti ve en önemlisi masumiyeti simgeler.

Frezya

Botanikçi Christian P. Ecklon tarafından isimlendirilen bu tatlı kokulu çiçek, dostluğu, güveni ve dürüstlüğü temsil eder. Bir çiftin, özel günlerinde birbirlerine duyduğu samimi güveni ve bir evlilik içindeki dostluğun önemini temsil eden frezya çiçeği gelin buketlerine harika bir dokunuş katar.

Şakayık

Şakayıkların rengine bağlı olarak farklı anlamları olabilir ve her iki anlam da eski Yunan mitolojisinden kaynaklanır.

İlk olarak, efsaneye göre, Tanrıların Yunan hekimi olan Paeon, tıp tanrısı Aesculapius'un öğrencisiydi. Paeon, Pluto'yu iyileştirmek için şakayık kökünü başarılı bir şekilde kullandığında, Aesculapius çırağının yeteneklerini kıskandı ve onu öldürmeye çalıştı. Hekimi kurtarmak için, Pluto Paeon'u bir şakayık haline getirdi, böylece bu çiçeğin anlamı şefkat oldu.

Ancak, daha karanlık bir mitte, şakayık, Paeonia adı verilen bir periyle bağlantılıdır. Mite göre güzel ve çekici peri Apollon'un dikkatini çekti. Paeonia, Yunan tanrısı Afrodit'in onları izlediğini fark ettiğinde, utandı ve kızardı. Afrodit bu duruma öfkelendi ve kıskançlığını dizginleyemeyerek periyi kırmızı bir şakayık haline getirdi. Bugün bu yüzden kırmızı şakayık utangaçlığı ve masumiyeti sembolize eder.

Düğün Çiçeği

Çiçeklerin Sanatsal Dili kitabı, düğün çiçeğinin anlamını şöyle tasvir eder: “çekicilikle ışıldayan” ve “cazibe bakımından göz alıcı”. Bu kıvrımlı, cesur çiçekler, zarif beyazlardan pembelere, ateşli kırmızılardan altınlara kadar çeşitli renklerde açabilir.

Yasemin (Stephanotis)

Yaseminin narin beyaz çiçekleri, sade bir bukette çarpıcı bir şekilde dikkat çeker. Yaseminin zarif trompet şeklinde çiçeklerinin, evlilikteki mutluluğu sembolize ettiği ve özel gününüzdeki çiçek aranjmanlarına mükemmel bir katkı sağladığı söylenir.

Mürdümük/Nazende (Lathyrus)

Neredeyse her düğünün renk düzenine uyacak zengin ton çeşitliliği ve kokusu ile ilham veren bir gelin buketi favorisidir. George Rouledge & Sons’un 1888’te yayınlanan Çiçeklerin Sanatsal Dili sözlüğüne göre, bu iki yapraklı çiçek, bir gelinin buketinde zarif zevkleri ve ilk aşkı sembolize eder.

Gardenya

Gardenyalar, günümüzde görkemli kokusu ve parlak, canlı çiçekleri ile düğünlerin en popüler tercihleri arasında yer alıyor.

Bu kadifemsi yumuşak çiçeğin sarhoş edici kokusu bazen enerji veren bir etki yaratabilir, bu nedenle düğün gününüzde onlara yer veriyorsanız, buketinize sadece bir çift eklemeniz yeterli olabilir.

Japon ve Çin kültürlerinde, gardenyalar huzur ve sakinliği sembolize eder.

Gelin Çiçeği Canlı mı Olmalı?

Gelin çiçekleri kurutulmuş, şoklanmış veya canlı olabilir. Burada önemli olan nokta gelin buketinizden ne beklediğinizdir. Şoklanmış gelin buketlerini yıllarca renkleri ve formları bozulmadan saklayabilirsiniz. Canlı gelin çiçeği modelleri ise taze ve enerjik bir görünüm sağlar. 2019 yılı trendleri canlı gelin buketlerini ve şoklanmış gelin buketlerini ön plana çıkarıyor. Muhteşem renk ve dokulardaki çiçeğinizle bütün gece göz kamaştırabilmek için size bazı tavsiyeler vereceğiz.

Sarkmış veya solmuş bir gelin buketi büyük güne hazırlanan her gelinin korkulu rüyasıdır. Korkunuzu bir kenara bırakın ve bir gelin buketinin düğün töreni, fotoğraf çekimi ve hatta after parti boyunca taze kalmasını sağlayabileceğinizi bilerek güvende hissedin. Düzenlenmiş ve bir buket haline getirilmiş gelin çiçeğiniz, düğünden önce uygun şekilde saklandığına en az 12 saat boyunca taze ve güzel kalacaktır. İlk olarak buketinizin sadece uçlarına gelecek kadar bir su hazırlayın, buketinizi bozmayacak formda bir vazoda canlı gelin çiçeğinize yeterince hidrasyon sağlayın. İyice sulanan çiçeğiniz after partinizde bile capcanlı duracaktır. Diğer bir önemli konu onu fazla güneş gelen bir yere bırakmayın bu solmasına neden olabilir. Serin bir ortama bırakmanızın ilk zamandaki tazeliğini korumasına yardımcı olacaktır.